Závěrečné práce k ukončení základní školy

Vážení rodiče,

během školního roku si měli žáci 9. ročníků připravovat pod vedením učitelů připravit závěrečnou ročníkovou práci na zvolené téma. Témata prací byla ze všech možných oborů, např. hudební, historická, technická, ale i z oblasti PC her apod. Na začátku června žáci svoji práci prezentovali před tříčlenou porotou, vedením školy, dalšími diváky z řad spolužáků i ostatními vyučujícími. Při prezentacích (připravených v powerpointu) měli žáci mj. prokázat schopnost nejen  obhájit své myšlenky , ale i zaujmout.

Závěrečné práce v 9. ročnících se stávají hezkou tradicí, povinnost je vytvořit a obhájit je zakotvena i ve školním vzdělávacím programu naší školy.

Každoročně stoupá jejich úroveň, takže na příští rok se můžeme moc těšit.

Na obhajoby byli zváni i rodiče, škoda, že se žádný nepřišel podívat, aby viděl, jak jeho ratolest dokáže formulovat a obhajovat své myšlenky a názory.

Je tedy možné s čistým svědomím žáky 9. ročníků pustit do života a popřát jim hodně štěstí a úspěchů v dalším studiu.

Hana Maláčková, zást.řed.školy

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská