Výlet na hrad Karlštejn

Školní družina na výletě!!

V sobotu 14. května, v den výročí 700 výročí narození Karla IV., jsme vyrazili na celodenní výlet. Našim cílem byl hrad Karlštejn. Na tento nádherný a majestátní hrad jsme dorazili mezi prvními. Během prohlídky jsme se seznámili s dějinami hradu a se životem Karla IV.. Po prohlídce hradu jsme se na nádvoří potkali se samotným císařem Karlem IV. a vyfotili se s ním. Pak jsme si zašli na oběd do restaurace U Karla IV. Po výborném obědě jsme navštívili muzeum voskových figurín a kaleidoskop. Při cestě zpět jsme se ještě vyfotili s krásnou výřicí Rozárkou a navštívili nově zrekonstruovaný bunkr z původní obranné linie našeho státu. Průvodce nás ochotně provedl prostorem bunkru a seznámil nás se zbraněmi a technikami, které se zde používaly. Pak už nám zbyl jen čas dojít na vlak a vrátit se domů. Celý den nám velmi rychle uběhl a moc se nám všem líbil.

Ivana Bečvářová

ŠD Karlštejn