Hloubětínská 700

Výlet do okolí Karlštejna

V sobotu 10. června jsme si vyšli na pěší túru po krásách našeho kraje.

Naším cílem bylo muzeum voskových figurín pod hradem Karlštejn, lom v Malé a Velké Americe, přes lom Mexiko a Lom politických vězňů.

     Vyjeli jsme ráno v devět hodin z Hlavního nádraží, po cestě jsme viděli na nádraží v Řevnicích i parní lokomotivu. Z nádraží na Karlštejně jsme vyrazili nahoru směrem k hradu, abychom si mohli prohlédnout kaleidoskopické kino a voskové figuríny. V promítaném filmu se prolínaly obrázky korunovační klenotů, drahých kamenů, kaple sv. Kříže, Karlštejna a Pražského hradu, moc se nám to všem líbilo.

   Pak jsme se prošli středověkým městem, některým z nás se nechtělo procházet kolem postavy kata a objevující se bílé paní. V další části muzea jsme potkali mnohé další postavy z našich dějin. Poté jsme už vyrazili po červené k dubu Sedmi bratří, kde si podle pověsti loupežníci dělili svou kořist, je to 350 let starý, 16 metrů vysoký a 460 široký památný strom. Zde jsme se napojili na žlutou, která nás dovedla až k lomům. Naše cesta vedla převážně lesem, takže jsme většinou pochodovali ve stínu stromů. Všechny lomy byly na pohled krásné, majestátní a velmi hluboké, opravdu to byla okolo nich krásná procházka.

Potom jsme se už stočili směrem k Mořině a zpět na Karlštejn. Na Karlštejně jsme si dali zaslouženou zmrzlinu, nakoupili hračky a vyrazili zpět na vlak do Prahy.

Během našeho výletu jsme nachodili asi 11 kilometrů. Ale všichni šlapali statečně a tak až na malé ošetření odřenin jsme dorazili domů bez problémů a už se těšíme na nějaký další výlet.

 

Ivana Bečvářová

Karlštejn
Karlštejn
Karlštejn

Projekty

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská

Projekt je realizován v rámci projektu "Integrace cizinců na MČ Praha 14" za finanční podpory MV ČR a MČ Praha 14.

Projekt
ŠABLONY
je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů
prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků
a pomůže při společném vzdělávání žáků speciálního pedagoga.

Informace

Certifikát Scio

Základní certifikát společnosti Scio

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Nové fotografie

Poetické setkání 2018
Adventní zpívání 20. 12. 2017
Vánoce 2017
Děti zdraví