Hloubětínská 700

Výlet do okolí Karlštejna

V sobotu 10. června jsme si vyšli na pěší túru po krásách našeho kraje.

Naším cílem bylo muzeum voskových figurín pod hradem Karlštejn, lom v Malé a Velké Americe, přes lom Mexiko a Lom politických vězňů.

     Vyjeli jsme ráno v devět hodin z Hlavního nádraží, po cestě jsme viděli na nádraží v Řevnicích i parní lokomotivu. Z nádraží na Karlštejně jsme vyrazili nahoru směrem k hradu, abychom si mohli prohlédnout kaleidoskopické kino a voskové figuríny. V promítaném filmu se prolínaly obrázky korunovační klenotů, drahých kamenů, kaple sv. Kříže, Karlštejna a Pražského hradu, moc se nám to všem líbilo.

   Pak jsme se prošli středověkým městem, některým z nás se nechtělo procházet kolem postavy kata a objevující se bílé paní. V další části muzea jsme potkali mnohé další postavy z našich dějin. Poté jsme už vyrazili po červené k dubu Sedmi bratří, kde si podle pověsti loupežníci dělili svou kořist, je to 350 let starý, 16 metrů vysoký a 460 široký památný strom. Zde jsme se napojili na žlutou, která nás dovedla až k lomům. Naše cesta vedla převážně lesem, takže jsme většinou pochodovali ve stínu stromů. Všechny lomy byly na pohled krásné, majestátní a velmi hluboké, opravdu to byla okolo nich krásná procházka.

Potom jsme se už stočili směrem k Mořině a zpět na Karlštejn. Na Karlštejně jsme si dali zaslouženou zmrzlinu, nakoupili hračky a vyrazili zpět na vlak do Prahy.

Během našeho výletu jsme nachodili asi 11 kilometrů. Ale všichni šlapali statečně a tak až na malé ošetření odřenin jsme dorazili domů bez problémů a už se těšíme na nějaký další výlet.

 

Ivana Bečvářová

Karlštejn
Karlštejn
Karlštejn

Projekty

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská

Projekt je realizován v rámci projektu "Integrace cizinců na MČ Praha 14" za finanční podpory MV ČR a MČ Praha 14.

Projekt
ŠABLONY
je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů
prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků
a pomůže při společném vzdělávání žáků speciálního pedagoga.

Certifikát Scio

Základní certifikát společnosti Scio

Virtuální prohlídka

virtuální prohlídka

Děti zdraví