Třídy 5. A a 5. B v Krkonoších

Jak jsme se měli na výletě očima žáků.

DEN 1.

Sraz byl v pondělí před školou v 7:45. Nejdřív jsme jeli na Stezku v korunách stromů. Byla to dlouhá, ale surová cesta. Moc jsme si to tam užili. Poté jsme šli lesem, kde jsme viděli dva prameny. Pánský ramen byl ale až v Jánských lázní. Pak jsme jeli do Vrchlabí do zvířecí záchranné stanice. Byla tam ochočená liška, která byla jako pejsek a byla strašně roztomilá. Potom jsme šli k zámku podívat se na zámeckou zahradu. Moc se nám tam líbilo. Šli jsme do autobusu a konečně jsme jeli do pensionu, který se jmenoval Mlynářka. Byli jsme na pokojích, vybalovali jsme si a poté jsme šli dolů z pokoje na večeři. Měli jsme špagety… Éj! Po večeři jsme hráli jednu kratší a jednu delší hru. Ta první: to jsme se museli seřadit podle jmen do abecedy. Bez mluvení. Při druhé jsme měli vymyslet krátké divadelní představení. Rozdělili nás do pěti skupin a rozdali nám lístečky s tématem představení. Ve 20:15 jsme měli všichni paní průvodkyni, paním učitelkám ukázat divadlo. U všech představení jsme se smáli. Bylo to super! Večerku jsme měli ve 22:00. Ulehli jsme do peřin a po „namáhavém“ dni jsme usnuli!

Sepsali žáci 5. A

DEN 2.

Vstávali jsme v 7:30, pak jsme se šli nasnídat, nastoupili jsme do autobusu a jeli jsme do Pece pod Sněžkou. V autobuse jsme dostali kvíz o výletě. Když jsme došli k lanovce na Růžovou horu, tak jsme si dali pauzu. Potom jsme nastoupili na lanovku a na Růžové hoře jsme vystoupili a šli jsme na Sněžku. Po cestě jsme potkali „hřbitov odpadků“. Došli jsme na Sněžku, která měří 1602 metrů z Česka a 1603 metrů z Polska, a šli jsme se podívat na kapli svatého Vavřince. Pak jsme šli ze Sněžky dolů a Kája spadla. Když jsme jeli z Růžové hory lanovkou, koukali jsme na krajinu. Pak jsme nastoupili do autobusu a tam bylo vyhlášení kvízu. Všichni rodiče se na nás těšili. Bylo to super, určitě bychom si to chtěli zopakovat.

Sepsali žáci 5. B

Krkonoše 5. třídy