Sportovní den - sobota 20.5.2017

Vážení sportovní přátelé,

Sportovní odpoledne pro děti a rodiče

V sobotu 20.5.2017 proběhlo v areálu základní školy Hloubětín sportovní odpoledne pro děti a rodiče. Zasportovat si přišlo okolo 250 lidí a věříme, že nikdo ze zúčastněných rozhodně nelitoval. Nakonec nám přálo i počasí, i když  předpověď nebyla zrovna příznivá.

Bylo možné si vyzkoušet řadu známých, ale i méně tradičních sportů. Nechyběly mezi nimi atletické disciplíny – běh přes překážky, hod oštěpem a skok z místa nebo třeba překážková koloběžková dráha. Velký zájem budil lidský stolní fotbal a také bumperballs. SK Start Praha prezentoval pro někoho možná poněkud statickou, ale přesto náročnou sportovní disciplínu – lukostřelbu. I zde jsme zaznamenali neutuchající zájem po celé odpoledne. Výčet sportovních aktivit uzavírá slack line, kde mnozí zjistili, že udržet rovnováhu není až tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát, a také sumo ring, kde bylo možné si zkusit zápas bez rizika zranění.

Šest vybraných disciplín bylo bodovaných a děti si mohly následně získané body vyměnit za atraktivní odměny, na které přispěly sponzorskými dary firmy Iceland, Lenovo, MONETA Money Bank, Coca-Cola, Makro, MC Donald´s a cukrárna Havana. DDM Černý most kompletně zajistil již zmiňované bumperballs. Za všechny příspěvky  a všem sponzorům mockrát děkujeme. Zároveň po celou dobu probíhala soutěž tříd, ve které se hrálo o třídní výlety a do které se započítávaly nejen body jednotlivých žáků, ale také jejich rodičů, sourozenců a případně i kamarádů. Nejvíce bodů nasbírala třída 3.A a s celkovým skóre 474 se tak stala historicky prvním vítězem této akce. Na druhém místě se umístila 5.B a třetí skončila 2.C.

Velký dík patří samozřejmě také nejen realizačnímu týmu ve složení Jaroslav Skoumal, Martina Hronová a Pavlína Rucká, ale také dalším členům pedagogického sboru a žákům vyšších ročníků, kteří pomáhali zajistit hladký průběh celé akce.

Na závěr nezbývá nic jiného než konstatovat, že sportovní odpoledne se skutečně vydařilo a my se již těšíme na jeho pokračování.

Pavlína Rucká

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská