Školní družina v kině

Filmové představení

V úterý 14. ledna jsme v kině zhlédli novou filmovou pohádku Zdeňka Trošky:„Zakleté pírko“.

Žily, byly tři sestry. Dvě starší protivné a ošklivé, nejmladší Aninka, milá a hezká. Udělaly
si z ní služku, honily ji z práce do práce a samy jen lenošily.
Jednou Aninka našla ptačí pírko. Pohladila ho, políbila a tu se před ní objevil princ Vítek, kterého do ptačí podoby zaklela uražená princezna – kouzelnice, protože odmítl vzít si ji za ženu. Vítek s Aninkou se do sebe zamilují.
Sestry si však všimly změny v chování Aninky a brzy vypátraly, že za ní někdo dochází. Jednou zahlédly, že oknem do Aniččiny světničky vlétl pták. Rychle zabouchly okenice a uvnitř pak překvapily sestru s Vítkem. Ten jim popravdě řekl, že je zakletý princ a Aninka ho chce svou láskou vysvobodit.
Ale závistivé sestry jí to zakážou a zlomí pírko, kterým Aninka svého milého přivolává. Vítek zmizí a Aninka uteče z domova do světa, aby ho našla.
Cestou narazí na sedláka, jak přivazuje ke stromu mladého vodníka. Aninka ho však na poslední chvíli zachrání. Vodník se k ní připojí a odcházejí spolu do světa hledat ztraceného Vítka. Pomocí vodníkových rad se Anince podaří překonat různé nástrahy a nebezpečí, které ji na cestě, kterou podnikne pro záchranu a znovunalezení Vítka, potkají. Nakonec se Anince podaří Vítka nalézt a překonat zlá kouzla a osvobodit ho ze spárů zlé princezna – kouzelnice. Pohádka se nám moc líbila.

Anna Veselá

Vedoucí vychovatelka