Reportáž z LVK - 1. den

Je 24.2. Žákům se splnil jejich sen a nám začíná "noční můra". A co na dnešní den děti:

Dnes je zvláštní den, začal nám lyžařský výcvik. Ve 13:30 jsme měli sraz před školou. o půl hodiny později jsme vyrazili z Hloubětína směr Albrechtice v Jizerských horách - penzion Julie. Cesta autobusem ubíhala rychle, rozdělili jsme se do pokojů, hráli hry a povídali si.

Po příjezdu jsme udělali hada a společnými silami dopravili zavazadla před chatu. Hned co sme dostali zavazadl k chatě, tak jsme si je odnesli do svých pokojů. O chvilku později jsme šli do jídeny seznámit se s pravidly chaty.

Po  pravidlech jsme si šli vybalit a v pět hodin jsme šli na malý průzkum okolí. Byla zábava, protože všichni padali (ledovka). Po návratu jsme se převlíkli a šli na večeři. Po večeři jsme byli seznámeni s dalšími pravidly.

Potom nás paní učitelka Mikolášková rozdělila do sedmi týmů, zhruba po pěti pomocí losování. Dostali jsme náš první úkol, což bylo postavit si dalšího týmového hráče z našich věcí. Na závěr jsme psali tuto kroniku.

Dnešní den jsme si užili a doufáme, že se lyžák povede.

Zapsaly: Hrušková K., Vondrášková V. , Klasová E.

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská