Projektový den ve školní družině

První pomoc a zdravý životní styl

Ve čtvrtek 30. ledna se ve školní družině uskutečnil druhý Projektový den ŠD, který byl zaměřen na poskytování první pomoci a zdravý životní styl.

V první polovině se děti z druhých až čtvrtých tříd rozdělily podle věku do dvou skupin,
které pracovaly pod vedením mediků z ČČK.

Mladší skupina dětí se učila na plyšácích základy ošetření úrazů, resuscitace a přivolání ZS.

Druhá skupina dětí procvičovala to samé, ale na figuríně a spolužácích.

Ve druhé polovině byly pro děti připraveny prezentace na interaktivní tabuli na téma: První pomoc z přírody, Ovoce a zelenina, Zdravý a nezdravý životní styl, Hygiena a prevence úrazů.

Projektový den ŠD se vydařil.

Anna Veselá

Vedoucí vychovatelka