Projektový den v ŠD

Projekt Doba rytířů

V rámci projektu Doba rytířů jsme navštívili kovárnu, abychom si zblízka prohlédli práci se železem. Prohlédli jsme si také veliké klíče, rapír a vyrobená brnění.

Po obědě jsme měli besedu s rytířem Maltézského řádu. Dozvěděli jsme se mnoho z historie rytířských řádů a také mnohé o životě rytířů v současné době. Povídání bylo doplněno promítáním obrázků z projektoru. Zjistili jsme, že i my se můžeme stát rytíři nebo dámami v řádu.

Nakonec jsme si vytvořili vlastní rodinné erby a ozdobili s nimi třídu. Projekt nám přinesl nové poznatky o této době a trochu i poupravil pohled na postavu rytíře.

Ivana Bečvářová