Projekt zdravá výživa ve 4. B

Dne 23.4 a 24.4 2013 proběhly na škole projektové dny. 1. stupeň měl téma Zdravá výživa a zdravý životní styl.

Úterý 23.4
Šli jsme do Národopisného muzea na výstavu " Krmě - jídlo - žrádlo ".
Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí. Například, kdy se začal vyrábět cukr nebo čokoláda a zejména jak jedli lidé v minulých staletích.
Středa 24.4
Každý z nás přinesl dva zdravé recepty. Ze všech receptů jsme si udělali zdravou kuchařku. Také jsme si dělali saláty a pomazánku. Byly dva zeleninové a ovocnésaláty a rybičková pomazánka.
Při připravě pokrmů se všichni snažili a všem moc chutnalo.
Všem se projekt líbil a těšíme se na další.
vypracovala : A. Lišková 4.B

23. dubna jsme my třída IV. B šli se třídou IV.A do Národního muzea na výstavu, která se jmenovala Krmě, jídlo, žrádlo. Viděli jsme, jak lidé jedli před stovkami let. Bylo to zajímavé a z výstavy jsme si odnesli hodně nového.
Dne 24.dubna jsme nejdříve vyrobili kuchařku plnou zdravých jídel. Po zbytek dne jsme připravovali saláty a pomazánky, pak jsme si udělali malou ochutnávku.
Všem se to moc líbilo.
Kristýna Bílá IV.B