Preventivní opatření k respiračním onemocněním

28. 2. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k nastalé situaci s možnou epidemií koronaviru  je důležitá zvýšená opatrnost při hygieně žáků a  zaměstnanců školy. Všem žákům budou připomenuty základní hygienická pravidla bránicí k šíření infekce (jako např. u epidemie chřipky).

Pokud jste během jarních prázdnin navštívili se svými dětmi regiony, které byly koronavirem přímo postiženy (Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto – k 26.2.), žádáme vás, abyste o této skutečnosti neprodleně informovali vedení školy (včetně podrobných informací o aktuálním zdravotním stavu vašich dětí). Pouze tento zodpovědný přístup nám umožní správně vyhodnocovat případná rizika a přijímat vhodná operativní opatření týkající se chodu školy.

Po návratu z rizikových oblastí sledujte dle doporučení hygienické stanice svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže). V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého lékaře, který bude organizovat další poskytování zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí. (Mgr. Romana Vanclová, tel: + 420 281 000 452, e-mail: romana.vanclova@hygpraha.cz).

Doporučí-li Vám lékař karanténu, informujte o této skutečnosti třídní učitele nebo vedení školy. Absence žáků bude omluvena.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

vedení školy