POHÁDKOVÝ LES SE ŠKOLNÍ DRUŽINOU

Již před rokem v březnu jsme se rozhodly, že akci Pohádkový les příští rok zopakujeme. „Asi tak v květnu – to už by mohlo být teplo,“ říkaly jsme si. A tak jsme druhý květnový týden se zbytky naděje vyhledávaly různé předpovědi počasí, kde by se ukázala alespoň trocha slunce. Bohužel všude hlásili jen déšť a pořádnou zimu.

Ve čtvrtek před akcí už jsme to nevydržely a domluvily jsme si záložní variantu v budově školy. Takže nakonec se z Pohádkového lesa stala Pohádková budova.

V neděli po obědě jsme se s rodiči a dětmi sešli před školou. Začalo vysvětlování, rozdávání průvodek a mohli jsme začít. Všichni se rozprchli na stanoviště a soutěžili rodiče proti dětem v pohádkových disciplínách. U Popelky jsme zkusili třídit hrách a čočku, u perníkové chaloupky jsme sbírali perníčky a u Zlatovlásky získávali živou vodu. Největší zájem byl o stanoviště u Koblížka, kde jsme si dali sladký dezert po obědě. Posilněni moučníkem jsme zvládli porazit draka jako princ Bajaja a prolézt trním k Šípkové Růžence. Paměť jsme potrápili při luštění tajenky z odpovědí na pohádkové otázky. Někteří si dokonce museli pomoct vyhledáváním na internetu.

Když jsme vše zvládli splnit, získali jsme pamětní list a krásný perníček z perníkové chaloupky. Nezbývá už nám než se rozloučit a těšit se zase na příště.

Kateřina Jansová

Pohádkový les 2019