POHÁDKOVÝ LES

Jednoho sobotního odpoledne po velkých mrazech konečně vysvitlo slunko. Rodiče se podívali do kalendářů, co dnes podniknou se svými ratolestmi. A zrovna tento krásný den vyšel na akci "Pohádkový les" pořádaný školní družinou.

Sešli jsme se na dětském hřišti s dřevěným vláčkem a cesta mohla začít. Nejprve všichni dostali instrukce, aby věděli, co je na trase čeká, a kartu kam se budou lepit části obrázku za splnění úkolů. Vyzbrojeny oběma listy mohly dvojice (dítě + rodič) vyrazit do lesa.

Na trase každého čekalo 8 zastavení u pohádkových postaviček z večerníčků. Děti si např. vyzkoušely, jaké to je nosit krtečkovy kalhoty; pomohly Rákosníčkovi vyčistit rybníček; a probudily Boba a Bobka. Rodiče se zase utkali v otázkovém souboji, kde zjišťovali, co si z večerníčků pamatují.

Na konci na každého čekala odměna.

Děkujeme těm, co nám přišli pomoct na stanoviště, a doufáme, že se akce všem líbila. Těšíme se na další podobné akce.

Kateřina Jansová

pohádkový les