Návštěva Strahovské knihovny

Objevování krás Prahy 5. ročníky

Na exkurzi jsme odjeli v 7:40. Jeli jsme metrem na Můstek a na Hradčanskou. Pak jsme šli do Strahovské knihovny. Bylo to tam hodně velké a krásné. Všechny knihy byly nakresleny a napsány ručně. Bylo tam hodně knih. Knihy byly napsané v němčině a latině. A viděli jsme vycpaná opravdová zvířata. U romantického hotelu U Raka jsme šli kolem nejhezčího místa v Praze – Nového světa. Byli jsme i v kavárně, kde mají nejlepší kávu, ale měli vyprodanou zmrzlinu, tak jsme byli smutní. Pak jsme šli na tramvaj a koupili jsme si pití, protože bylo 32 stupňů. Šli jsme do metra a jeli do Hloubětína. Když jsme dorazili do školy, umyli jsme si ruce a šli jsme na oběd. Za uskutečnění exkurze a hezký výklad děkujeme paní Janě Zikmundové.

Sepsali žáci 5. A

Strahovský klášter