NÁVRAT ŽÁKŮ I. STUPNĚ

Vážení rodiče,

1) V pondělí 25.5. by mělo dojít k dobrovolnému návratu dětí 1. stupně do školy formou školních skupin po max. 15 dětech.

Seznamte se, prosím, zejména s vymezením rizikových skupin pro dobrovolný návrat do školy a zvažte Vaši aktuální situaci.

Máte-li zájem o dobrovolný návrat Vašeho dítěte do školy,

·         a) Vyplňte a podepište čestné prohlášení (ke stažení v příloze tohoto příspěvku nebo www.msmt.cz, popř. od 6.5. vytištěné na vrátnici školy),  odevzdejte ho při nástupu dítěte do školy, bez odevzdání vyplněného a podepsaného prohlášení není možný vstup do školy

Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden bod (2-8) uvedený v čestném prohlášení, nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti. Doporučuje se, aby zákonní zástupci zvážili tyto rizikové faktory, pokud žák patří do rizikové skupiny, a rozhodli o účasti žáka na vzdělávacích aktivitách s tímto vědomím.

·         b) Přihlaste se vyplněním ankety v Bakalářích do 18.5. Později už to nebude možné.

Pokud bychom z personálních důvodů nebyli schopni pokrýt 100% přihlášek a došlo by k převisu zájemců, budeme vybírat děti podle uvedených kritérií:

1. Děti členů integrovaného záchranného systému a zdravotnického personálu nemocnic
  2. Děti samoživitelek / samoživitelů.
  3. Věk dítěte – mladší dítě má přednost.

Splňujete-li kritéria 1 nebo 2, uveďte to prosím v komentáři – otázka č. 4.

2) Jak jsme Vás informovali již v únoru, od pátku 19.6. bude probíhat druhá etapa rekonstrukce budovy.

Počítáme v pracovních dnech v termínu 22.-30.6. s náhradním dopoledním programem (8:00-12:00) pod vedením vychovatelek školní družiny či jiných pedagogů. Tento program je z kapacitních důvodů určen zájemcům z 1.-4. ročníků. Vyjednali jsme pro něj náhradní prostory v H55 a v Centru Kardašovská. Kapacita je omezená. Budou-li nadále platit striktní pravidla MŠMT, musíme je naplnit i v tomto režimu…

V případě převisu zájemců budeme postupovat podle již výše uvedených kritérií:

2. Děti samoživitelek / samoživitelů.
  3. Věk dítěte – mladší dítě má přednost.

Zařazení dítěte do konkrétní skupiny je plně v kompetenci ředitele školy.

Klidné dny

J. Horníček

V přílohách tohoto příspěvku najdete:

- čestné prohlášení

- ochrana zdraví a provoz ZŠ vydané MŠMT