Návrat do školy

Vážení rodiče,

jak víte z médií (stejně jako my), v pondělí 25.5. by mělo dojít k dobrovolnému návratu dětí prvního stupně do školy formou školních skupin po max. 15 dětech.

Dle aktuálních instrukcí Ministerstva školství:

• Doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15 a bude možné jej dle místních podmínek navýšit, musí však být splněna podmínka jedno dítě v lavici.
  • Složení skupin bude neměnné a dítě tedy nebude moci skupiny měnit. Vzájemný kontakt skupin bude omezený.
  • Školní družiny, školní kluby ani zájmové kroužky nad rámec jedné skupiny povoleny nebudou.
  • Tělesná výuka bude zakázána.
  • Co se týče jídelen, jejich otevření bude podmíněno aktuální epidemiologické situaci a místních podmínek, zejména pak možnosti oddělení jednotlivých skupin.
  • V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivit ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol budou roušky povinné.

Stále čekáme na upřesnění některých detailů ze strany státních orgánů.

V tuto chvíli máme na přípravu ještě pět týdnů. Až budeme mít více potřebných informací, oslovíme Vás s přesnějším plánem, abychom závazně zjistili Váš zájem o dobrovolný návrat Vašich dětí do školy.

Jak víme, vše se v dnešní době neustále mění…

Klidné dny, hodně zdraví a pevné nervy.

J. Horníček