Mikulášská oslava, rozsvícení vánočního stromku

Vážení rodiče, prarodiče, přátelé školy,

V úterý 5. 12. navštívil i naši školu Mikuláš s čerty a anděly.

Nejprve obešel třídy druhého stupně, kde žáci své prohřešky museli vykoupit sportovními úkoly. Když pekelníci potrestali všechny druhostupňové zlobivce a Mikuláš s andělem odměnil zbytek žáků z 6. až 9. ročníků, přesunuli se do tělocvičny školy, kam jim postupně přednášeli básničky a zpívali písničky žáci 1. stupně. Hříšníci měli nachystanou básničku navíc. Společně jsme si pak zatancovali a zahráli si hry.

Myslím, že se rej Mikulášů, andělů a čertů vydařil hlavně díky žákům z devátých ročníků, kteří se ujali role nadpřirozených bytostí.  Jednalo se o tyto žáky: Matyáš Š., Jakub K., Kai C., Filip N., Honza L., Dan R., Běla M., Matěj Č., Myrka R., Zuzana V., Tereza S., Anička L., Verča B. a Radek U.

Další povedenou akcí bylo rozsvícení vánočního stromku v zahradě školy. Proběhlo 5. 12. navečer.

Dramatický kroužek si na tuto akci připravil divadelní představení „V Betlémě není místo“, které vypráví o narození Ježíška. Vánoční atmosféru poté ještě navodil pěvecký sbor pod vedením pana učitele Johancsíka.

Děkuji všem účinkujícím, panu učiteli i všem, kteří s námi přišli stromeček rozsvítit.

Martina Hronová

Všichni, co jste se buď jedné nebo druhé či obou akcí zúčastnili, mi určitě dáte za pravdu, že je třeba poděkovat jménem školy za perfektní přípravu obou akcí paní učitelce Martině Hornové. Práce nad hlavu, výsledek vynikající, děti spokojené, rodiče doufám také.

Jediná malá vada na kráse, která bývá na všech akcích podobného typu, je to, že recitujícím či hrajícím je špatně rozumět. Chtěli bychom to vyřešit nějakými porty či mikrofony, ale nevíme si s tím moc rady nejen co se týče financí, ale ani – a to především – po  technické stránce.. Pokud by se našel nějaký rodič či dědeček, který má zkušenosti s ozvučením, velmi bychom uvítali jeho pomoc či radu.

Děkuji za to, že jste dočetli až sem a přeji jistě jménem nás všech krásné prožití vánočních svátků a zdraví do nového roku.

Hana Maláčková, ZŘŠ

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská