Medobraní

Navštívili jsme Stanici Přírodovědců.

Dne 19.9.2016 se vydaly děti ze školní družiny na výlet.

Po obědě nás čekala první zkouška a to pro některé děti úplně první jízda metrem. Vystoupili jsme  na Andělu, kde jsme potom pokračovali dále na Stanici Přírodovědců. Cestu jsme úspěšně zvládli a čekala nás zasloužená chvíle odpočinku. Nejprve jsme se vydali na hřiště, kde děti ocenily velkou skluzavku. Po malé svačince nás čekalo již medobraní.

Od pořadatelů jsme dostali kartičky, na které jsme sbírali razítka a chodili plnit nejrůznější úkoly.  Nejprve jsme se podívali na zvířátka  ve venkovních výbězích - malé stádo poníků, kozu s lamou, prasátka, ale i exotičtější zvířata, třeba klokany a lamu. Poté jsme si šli poslechnout vyprávění o tom, jak včelky vyrábějí med a také jsme se mikroskopem podívali, jak takové včelky vypadají zblízka.

Následně jsme skládali včelí skládačku, a nebyla to žádná lehká věc. Děti však bojovaly a úspěšně hlavolam vyřešily. Potom jsme si šli zkusit shrnovat včelí med z plástve, který jsme zároveň mohli okusit. Zde nás čekala také ochutnávka nejrůznějších medíků. Pro ty co měli s sebou kapesné, čekalo stáčení včelího medu, který všem moc chutnal. Poté jsme si chvíli pohráli na průlézkách, dostali zasloužené odměny od pořadatelů. Na závěr jsme se společně vyfotili. Děti se snažily získat více času, abychom mohly zůstat déle, bohužel však čas byl neúprosný a museli jsme se vydat směrem k domovům.

Akce se vydařila, pořadatelům moc děkujeme a těšíme se zase někdy příště.

Lucie Škrabalová, vychovatelka ŠD

medobraní