Lyžák - den třetí

Opět je tu 3.díl "seriálu" z horského prostředí...
Dnešek jsme si užili dost. Někteří se třeba naučili jezdit na lanovce, jiní třeba při zatáčení poprvé odstranili pluh. Nejlépe jsme se vyblbli na hřebeni kopce Šerák, který se tyčí nad naší chatou. Někdy nás rozzlobilo, když se s námi zastavila lanovka, jindy ledové plotny, ale asi nejnepříjemnější bylo, když nám sněžilo do našich tváří. Některé naše instruktorky napadl velice dobrý nápad: nechat si během obědové pauzy lyže a hůlky u vleku, kde nám je, doufám, hlídali. Pochutnali jsme si mimo jiné na vynikající horké čokoládě se šlehačkou, čaji nebo horké hrušce. Jídlo, které jsme dostali k obědu, nám dneska chutnalo dost, hoooodně dost. Odpoledne se sněžení trošičku uklidnilo a tak se nám lyžovalo lépe. Po večeři jsme někteří měli možnost se vykoupat. Pak následovala dobrovolná druhá večeře a pravidelný program paní učitelky Čonkové. Měli jsme malý kvíz o lyžování a o zimních olympiádách. Potom jsme soutěžili v tom, kdo nejdál položí tužku. Vyhrály holky z osmé třídy. Tým instruktorů a pana učitele Skoumala byl o pár maličkých milimetrů horší. Inu, karma, protože se tento tým vychloubal, že bude nejlepší. Po dnešku jsme všichni velmi unavení. Tak zatím!

Napsali: Pepa Ř., Honza U.

Upozorňuji na odkaz, na kterém jsou aktuální fotografie a podle informací z Ramzové zde budou fotky stále přibývat.

Hana Maláčkov

Integrace cizinců - žáků s odlišným mateřským jazykem na ZŠ Hlobětínská