Jednání školské rady

Za vedení školy: pí. Hradská

Program:

1) informace k návrhu sestavení rozpočtu školy

Návrh rozpočtu na rok 2014 byl odprezentován ředitelkou školy. Rozpočet je vyrovnaný. Na otázky členů ŠR bylo odpovězeno a k návrhu nejsou připomínky.

2) informace k tvorbě koncepce školy ŠR byla předána Koncepce rozvoje školy pro rok 2013-2019. Dokument byl ŠR přijat s výhradou, že ŠR nebyla přizvána k tvorbě tohoto dokumentu.

V následující diskuzi byly zmíněny i ostatní materiály, na kterých se má ŠR podílet (vyjadřovat, projednávat) a které nebyly ŠR předloženy v době realizace.

Na základě těchto nedostatků bylo dohodnuto jednání mezi ředitelkou školy a ŠR k upřesnění pravidel. Pan Husák jako zástupce ŠR upraví a aktualizuje dokument ze dne 4. 4 .2011, ve kterém se domluvila spolupráce pro jednotlivé body činnosti ŠR. Na základě takto upraveného dokumentu bude p. Vykysalým domluven termín pracovní schůzky s ředitelkou školy.

3) sestavení harmonogramu práce ŠR Předseda ŠR p. Vykysalý upozornil na nutnost dořešit délku svého funkčního období vzhledem k odchodu svého syna na SŠ po skončení tohoto školního roku.

Dále byla projednána myšlenka zapojení rodičů do práce ŠR formou získání názorů na chod školy, které by měly sloužit jako podklad pro práci ŠR. ŠR by zajistila anonymitu přispěvatelů za účelem získání pravdivých informací. Pro získání co největšího zapojení rodičů by jednotliví přispěvatelé byli slosováni a výherce by získal zajímavou cenu např. ve formě předplatného zajímavého časopisu.

Do příštího jednání ŠR je nutné dořešit formu oslovení rodičů, strukturu a formu ankety, způsob zabezpečení informací, celkové zpracování a vyhodnocení, právní a daňové dopady takové akce.

Datum další schůze Školské rady bude 12. 12. 2013

Vyhotovil: Petr Vykysalý V Praze 8. 11. 2013