Harmonogram činnosti školské rady

Školská rada sestavuje na základě § 168 zákona č. 561/2004 Sb. plán své činnosti, kde stanoví termíny pro plnění jejích povinností dle Školského zákona a odpovědnost jednotlivých osob v souvislosti s předáváním podkladů k jednání školské rady.

Školská rada:

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

Četnost – výjimečně,

Spouštěč procesu – jednání provozní rady,

Odpovědnost za informování ŠR – ředitel školy,

Forma: ředitel školy informuje předsedu ŠR o úpravě/doplnění ŠVP v době připomínkování. ŠR si na základě informací od ředitele školy má možnost vyžádat písemnou formu ŠVP k prostudování.

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

Četnost – jednou ročně (září),

Spouštěč procesu – zaslání výroční zprávy e-mailem na předsedu ŠR,

Odpovědnost za informování ŠR – ředitel školy,

Forma: ředitel školy informuje ŠR e-mailem s přiloženým dokumentem ke schválení, ŠR vyhotoví zápis s jasnou formulací „dokument byl/nebyl schválen dne xxxx“ a předseda ŠR podepsané rozhodnutí předá řediteli školy.

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád a navrhuje jejich změny,

Spouštěč procesu – pedagogická rada

Odpovědnost za informování ŠR – ředitel školy,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách,