DIVADELNÍ FESTIVAL ŠD

Konec ledna byl pro družinu ve znamení divadla.

Nejprve jsme měli tematický týden Divadlo, kde jsme si povídali, jak se chovat v divadle, jaká divadla známe či jaké divadelní zážitky máme za sebou. Stihli jsme však také začít cvičit divadelní představení, se kterým vystoupíme na festivalu celé družiny.

Trocha trénování, spousta přeřeknutí a zapomenutých vět a hlavně velká nervozita. Konečně přišel den D – Divadelní festival ŠD.

Každé oddělení si připravilo známou pohádku s originálním zpracováním. Nejprve se představili prvňáci – I. oddělení s pohádkou Boudo, budko a III. oddělení s příběhem O veliké řepě. Následovalo hudební zpracování Červené Karkulky od IV. oddělení a vystoupení s písničkou O perníkové chaloupce od V. oddělení. Druhé oddělení zachránilo krásnou slečnu v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků a VI. oddělení se popralo s vlkem v pohádce O neposlušných kůzlátkách.

Všechna představení byla zábavná, zajímavá a originální – přesně tak jak to má být. Výkony herců byly výborné a zábavy pro diváky bylo dost.

Děkujeme všem hercům za krásný divadelní zážitek a těšíme se na podobnou akci.

Kateřina Jansová

Divadelní festival ŠD