Den Země na ZŠ Hloubětínská

Na naší škole opět proběhl Den Země.

Ve čtvrtek 26. 4. jsme se zúčastnili oslav Dne Země na Rajské zahradě. Letos jsme představili svět českých  brouků a připravili jsme si malý kvíz pro děti.

Zároveň jsme měli vystavené tzv. hmyzí hotely, které vyráběly děti na přírodovědném a ekologickém kroužku na naší škole.

Na den pálení čarodějnic jsme pořádali další ročník přespolního běhu. Počasí se na rozdíl od loňského deštivého roku mimořádně vydařilo, svítilo sluníčko a bylo i příjemné teplo. Děti běžely po družstvech terénem v okolí Hořejšího rybníka a na šesti stanovištích plnily nejrůznější úkoly. Soutěžilo se ve 2 kategoriích, a to 6.-7.ročník a 8.-9.ročník. Vítězové byli sladce odměněni.

A nakonec ještě krátce k výtvarné a fotografické soutěži ke Dni Země. Téma bylo Místo, kde žiji a soutěžící se tématu zhostili často netradičním a pozoruhodným způsobem, ať už to byla kategorie výtvarná nebo fotografie, všude při pohledu na jednotlivá díla jsem si říkal: „Nezáleží na tom jak drahé a dokonalé máš nástroje, ať je to fotoaparát nebo štětec a barvy, ale na tom, jak se na svět díváš a jak ho pojmeš svým srdcem.“ A před vystavenými díly jsem si uvědomil, že jejich tvůrci mají srdce opravdu velké.

Mario Serpionov

Originál příspěvku v příloze