Celodenní výlet do Kutné Hory

V sobotu 11. března jsme jeli autobusem na výlet do Kutné Hory.

Autobus nám hradilo MV ČR z Projektu „Integrace cizinců na MČ Praha 14 v roce 2017“.

Po vystoupení z autobusu jsme krátkou procházkou došli ke Chrámu sv. Barbory, kterým nás provedla paní průvodkyně. Poslechli jsme si legendu o založení města a sv. Barboře, patronce havířů, prohlédli si celý chrám. Poté jsme ještě zašli do kaple Božího těla. Z terasy jsme si prohlédli sluncem zalité město, vinice, Jezuitskou kolej.

Od Chrámu sv. Barbory jsme se vydali procházkou k Vlašskému dvoru. V hotelu byl pro nás přichystán výborný oběd.

Po obědě nás čekali ve Vlašském dvoře průvodci, aby nás seznámili s mincířskou dílnou, kde se razily pražské groše. Prohlédli jsme si královskou kapli a část královského paláce. Po hodinové prohlídce nastal čas se vydat na zpáteční cestu k autobusu, který nás odvezl zpátky před budovu základní školy.

Výlet se všem moc líbil.

Anna Veselá

Vedoucí vychovatelka