Byli jsme v IQ Parku.

Výlet 4. B dne 17. 3. pohledem žáků.

Matěj Skřípský:

8. 3. jsme s naší třídou byli v Liberci v IQ Parku, bylo to tam super. Na začátku jsme šli do místnosti, kde svítilo všechno, co bylo bílé. Někomu svítilo tričko, někomu zase boty. Šli jsme za pánem, který nám ukázal pokusy s dusíkem  a kyslíkem. Teď už víme, že dusík má teplotu - 200 stupňů Celsia. Mohli jsme si vyzkoušet uvádět zprávy nebo si zahrát  jako rocková kapela. Bylo to prostě super.

Anna Jagošová:

V IQ Parku se mi líbilo fakírovo lože, zrcadlové bludiště  a zaujalo mne, že v inferfialovém nebo jakémže světle svítí zeleně zuby. Ukázali nám tam mnoho zajímavých pokusů. U jednoho z nich jsem i byla dobrovolník. Potom se mi líbilo vzduchové dělo.  Bavilo mě jezdit na malém lehkém stroji podobném "otevřeným" inline bruslím, akorát že obě dvě boty byly spojené. Šlapalo se na nich podobně jako na kole. Bavilo mne hrát si na moderátorku zpráv, přičemž se to co říkáš, ukazuje na televizi pod kamerou. Jednoslovně to bylo úžasné! (Až na to, že hodně pokusů bylo s ohněm a já se ohně bojím.)

Kateřina Cepníková:

S naší třídou jsme byli na návštěvě v IQ Parku. Bylo to zajímavé. Hned na začátku jsme byli na ukázce několika pokusů, které se moc povedly a hodně se mi to líbilo. Pak jsme měli rozchod a mohli jsme si prohlédnout všechny 4 podlaží IQ parku. Ve čtvrtém podlaží byla tma a svítilo všechno bílé. Mohli jsme si vyzkoušet lehnout na fakírovo lože, projít nakloněnou částí Titaniku, ve kterém bylo někomu špatně. Roztočila jsem si vodní tornádo. Zaujal mě zrcadlový labyrint, který končil lávkou ve vesmíru nebo jsme si mohli vyzkoušet mluvit ve zprávách.

IQ park 4. B