Bezpečně online

Nahlédněte na preventivní program, který u nás ve škole probíhal v podzimním období.

Pro žáky 3. - 9. ročníků byl v říjnu a listopadu připraven preventivní program Bezpečně online. Žáci byli prostřednictvím skutečných příběhů seznámeni s tím, jak se chovat v online prostředí, ať používají mobilní telefon nebo notebook. Lektoři ve všech třídách opět připomněli, jak je důležité mít bezpečné heslo k emailu, a upozornili na rizika, která dětem ve virtuálním světě hrozí. Žáci se také seznámili s praktikami lidí, kteří by je mohli na sociálních sítích obtěžovat nebo jim ublížit. V neposlední řadě obdrželi rady, jak se v takovéto situaci chovat. A co na to žáci?

Program se mi líbil. Pán to uměl podat zábavně a dobře všechno vysvětlil. Skoro všechno jsem už věděl, ale i tak mě něco překvapilo.

Dozvěděl jsem se i něco nového. Třeba, že What´s App je od 16 let.

Bylo to poučné. Naučil jsem se, jak ochránit své soukromí.